Den vědy přilákal stovky návštěvníků

14.11.2018
Zábavný a zároveň velmi poučný byl Den vědy, který v pátek 9. listopadu organizovalo Všeobecné a sportovní gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace. Stejně tak jako v předchozích letech, si jej nenechaly ujít stovky návštěvníků všech generací.

Už v přízemí školy čekaly návštěvníky zajímavá stanoviště.  Jednoduché pokusy poodhalily kouzla fyziky. Do tělocvičny za roboty spěchali nejen chlapci s tatínky, ale schopnostem umělé inteligence se podivovala i děvčata. Odvážnější neodolali závodu elektronických ještěrek nebo se pokusili uchopit plechovku a napít se s pomocí robotické ruky. Nad elektronickými stavebnicemi dumaly často celé skupiny. Odměnou jim byly funkční projekty.

V dalších paterech školy mohli návštěvníci zhlédnout další pokusy z oblasti fyziky a chemie. Hořící tobogán byl jednou z atrakcí, kterou ve spolupráci se školou připravila místní firma Global Tungsten & Powders, s. r. o. Skákací kuličku "Hopíka", si mohli zájemci vyrobit z produktů, které vyrábí bruntálská společnost Macco Organiques, s. r. o., i ta se zde prezentovala. Ukázky experimentů na bruntálském gymnáziu předvedli zástupci organizace Laborky.cz.    

Na ochutnávku domácího jablečného moštu lákala expozice “Ať žije ovoce!“. Zde se hosté dozvěděli mnohé o zázracích přírody a zahradničení. V Zoo koutku bylo možné si pohladit hada a o kravské hlavě se dozvěděli nejvíc ti, kteří využili možnost a důkladně si ji prohlédli.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Bruntálska