Škola v Krnově se může chlubit opravenou přístavbou

09.11.2018
Úklidem staveniště končí v těchto dnech pětiměsíční oprava přístavby základní školy na Smetanově okruhu. Spočívala především ve výměně oken a dveří, zateplení obvodového pláště a její součástí byla i instalace systému nuceného větrání s rekuperací ve třídách.

„Stavbaři dokončili práce podle plánu, 31. října. Podstatnou část prací odvedli v době prázdnin, kdy byla vyměněna všechna okna jak ve třídách, tak v suterénních šatnách i provozních místnostech. Ve všech osmi třídách byly také osazeny jednotky pro rekuperaci odpadního tepla a odvětrání prostor. Současně byly zahájeny i práce na fasádě, střeše a v půdním prostoru objektu. Následovalo postupné zateplení podlah nad stropy nejvyššího podlaží, opravy a doplnění oplechování u nástřešních žlabů spolu s jejich výměnou. Zateplení fasády pak postupně pokračovalo, v závislosti na rozsahu postaveného lešení, až do dokončení prací,“ popsal průběh opravy Lubomír Stýskala z odboru veřejných zakázek.

Rekonstrukce přišla na necelých osm milionů korun včetně DPH, stavební část realizovala firma Renesa, rekuperační jednotky dodala a nainstalovala firma Instop. Město na projekt „Snížení energetické náročnosti veřejné budovy ZŠ Smetanův okruh Krnov“ získalo evropskou dotaci z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Finanční podpora EU pokryje 40 procent uznatelných nákladů.  

Oprava přístavby byla poslední etapou celkové rekonstrukce základní školy na Smetanově okruhu. Před šesti lety byla opravena hlavní budova, následovala rekonstrukce historické tělocvičny z konce 19. století a úprava školního dvora.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Bruntálska