Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Stolním tenistům začala sezóna tradiční sérií turnajů, hráčka TJ Olympia Bruntál Mazalová slaví úspěchy

04.09.2018
Nová mládežnická sezona stolních tenistů začala tradiční sérií turnajů Joola Satellite Tour, která je jednou z nejstarších v Evropě.
Letos se konal v týdnu od 12 .8 do 19. 8. 2018 už 26. ročník. Hráči a hráčky v kategorii mladší žactvo, starší žactvo a dorost poprvé změřili své síly v Ružomberku, pak se seriál přesunul do Havířova a vyvrcholil v Hluku. Turnaje se kromě hráčů z ČR a Slovenska zúčastnily výpravy z Německa, Maďarska a Běloruska.

Poprvé se této série zúčastnila v kategorii mladších žákyň i Veronika Mazalová, hráčka TJ Olympia Bruntál. V Ružomberku v jednotlivcích obsadila 5.-8. místo z 37 hráček. V Havířově a Hluku se jí tento výsledek nepodařilo zopakovat a obsadila 9.-16. místo.

V Havířově se Veronika zúčastnila soutěže družstev,  startovala s hráčkami z Kotlářky Praha- starší žákyní H. Sommerovou a dorostenkou N. Štricovou. Děvčata až v semifinále vypadla s hráčkami z Německa a obsadila tak bronzovou příčku.

26. ročník seriálu Joola Satellite Tour ukončila v neděli 19.8. v Hluku soutěž družstev. Veronika se rozehrála ke skvělému výkonu, neprohrála ani zápas a pomohla družstvu k zisku zlaté medaile. Ve finále se děvčata utkala s výběrem ČR a zvítězila po velkém boji 2:1, když bod ztratila jen N. Štricová.

Pro Veroniku Mazalovou je zisk zlaté medaile na mezinárodním turnaji velkým úspěchem a je také motivací do nové sezony jak pro ni tak pro trenérku Klaudii Mazalovou.