Stolním tenistům začala sezóna tradiční sérií turnajů, hráčka TJ Olympia Bruntál Mazalová slaví úspěchy

04.09.2018
Nová mládežnická sezona stolních tenistů začala tradiční sérií turnajů Joola Satellite Tour, která je jednou z nejstarších v Evropě.
Letos se konal v týdnu od 12 .8 do 19. 8. 2018 už 26. ročník. Hráči a hráčky v kategorii mladší žactvo, starší žactvo a dorost poprvé změřili své síly v Ružomberku, pak se seriál přesunul do Havířova a vyvrcholil v Hluku. Turnaje se kromě hráčů z ČR a Slovenska zúčastnily výpravy z Německa, Maďarska a Běloruska.

Poprvé se této série zúčastnila v kategorii mladších žákyň i Veronika Mazalová, hráčka TJ Olympia Bruntál. V Ružomberku v jednotlivcích obsadila 5.-8. místo z 37 hráček. V Havířově a Hluku se jí tento výsledek nepodařilo zopakovat a obsadila 9.-16. místo.

V Havířově se Veronika zúčastnila soutěže družstev,  startovala s hráčkami z Kotlářky Praha- starší žákyní H. Sommerovou a dorostenkou N. Štricovou. Děvčata až v semifinále vypadla s hráčkami z Německa a obsadila tak bronzovou příčku.

26. ročník seriálu Joola Satellite Tour ukončila v neděli 19.8. v Hluku soutěž družstev. Veronika se rozehrála ke skvělému výkonu, neprohrála ani zápas a pomohla družstvu k zisku zlaté medaile. Ve finále se děvčata utkala s výběrem ČR a zvítězila po velkém boji 2:1, když bod ztratila jen N. Štricová.

Pro Veroniku Mazalovou je zisk zlaté medaile na mezinárodním turnaji velkým úspěchem a je také motivací do nové sezony jak pro ni tak pro trenérku Klaudii Mazalovou.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Bruntálska